cizkovaAlice Čížková  DiS.
Branch Manager – Komerční banka, a.s.

Již během studia na PB – Vyšší odborné a Střední  škole managementu, s.r.o.  jsem chodila na odbornou praxi do Komerční banky v Praze 4. Provoz a práce v bance mě velice zajímala, a proto jsem se po ukončení studia na Vyšší odborné škole přihlásila na konkurs do KB na místo bankovního poradce. Konkurs měl 3 kola, nakonec  jsem v konkurzu uspěla a dostala své první pracovní místo jako bankovní poradkyně v KB v Praze 4.

Za 3 roky jsem postoupila na místo team leader, kde jsem pracovala 3 roky – poté se úspěšně vypracovala na místo ředitelky pobočky, kde pracuji přes 4 roky.

Práce mě stále velice baví a zajímá. Pravidelně se dále vzdělávám na různých školeních, ze kterých mám po  úspěšném absolvování  řadu certifikátů.  Svým pracovním úspěchům vděčím počátečnímu  kvalitnímu studiu na dobře zvolené PB – Vyšší odborné škole a Střední škole managementu, s.r.o.

 

 


mikeskaMgr. Tomáš Mikeska

Ředitel Gymnázia Evolution Jižní Město
Odborný asistent KDDD PedF UK

Jsem jedním z prvních absolventů roční nástavby PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, s.r.o. V roce 1992 škola sídlila ještě v budově Základní školy K Sídlišti na Praze 4. Moje vzpomínky na toto studium jsou velmi pozitivní, protože mi umožnilo získat informace ze světa financí a ekonomiky a můžu říct, že z nabytých znalostí čerpám ještě nyní.

Po dokončení roční nástavby na PB – Vyšší odborné škole a Střední škole managementu, s.r.o., jsem absolvoval Pedagogickou fakultu UK Praha, aprobace český jazyk a dějepis. Učit jsem začal již při studiu a v současné době jsem ředitelem Gymnázia Evolution Jižní Město. Zároveň působím jako asistent na Katedře dějin a didaktiky dějepisu PedF UK. Specializuji se na didaktiku dějepisu na základních a středních školách. Lektoruji (CZVV, Pedagogická centra, Nakladatelství Fraus) a jsem spoluautorem učebnic a pracovních sešitů (Nakladatelství Fraus, SPN).

I když jsem se vrátil ke svému původnímu zaměření – historii, ročního studia na PB – Vyšší odborné škole a Střední škole managementu, s.r.o. určitě nelituji, spíše naopak. Určitě bych dnešní mladé generaci doporučil, aby při svém vzdělávání nezapomněla na finanční a ekonomickou gramotnost, a proto doporučuji studium na PB – Vyšší odborné škole a Střední škole managementu s.r.o.


mruzekFilip Mrůzek

Profesionální golfista

Jmenuji se Filip Mrůzek a pocházím z Mariánských Lázní. Vždy jsem byl motivován ke sportu. Jako svou hlavní aktivitu jsem zvolil golf. S golfem jsem začínal ve svých 3 letech (tj. v roce 1994) na půdě Royal Golf Clubu v Mariánských Lázních. Zkoušky na zelenou kartu jsem úspěšně složil v roce 1996. Po získání zelené karty jsem začal hrát Dětskou golfovou tour, kde jsem se stal několikanásobným vítězem. Za svůj mateřský klub v Mariánských Lázních jsem hrál do roku 2009 extraligu, kde jsme se během mého působení stali třikrát mistry ČR extraligy družstev. V roce 2008 jsem se zúčastnil Poháru mistrů Evropy družstev v Řecku. V průběhu mého působení jako amatér jsem se zúčastnil European tour na Čeladné v roce 2010, kde jsem se umístil jako nejlepší z českých amatérů. Jako amatér jsem téhož roku vyhrál turnaj profesionální CZECH PGA TOUR v Berouně – Media Trophy a to s výsledkem 66, 72. rok 2010 mi vynesl  2. místo v rámci celkového amatérského žebříčku v České republice. Během svých středoškolských let jsem třikrát vyhrál středoškolský pohár za PB – Vyšší odbornou školu a Střední školu managementu, s.r.o. Ještě téhož roku jsem přestoupil k profesionálům s HCP + 2,5.

Když jsem se ale zamyslel nad tím, jak je pro mne důležitý sport, řekl jsem si, že ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu patří i dobré vzdělání. Hledal jsem školu, která pochopí moji sportovní kariéru. Nechtěl jsem ústupky, jen variantu, při které budu moci dělat obojí. Sport i školu, školu i sport. Proto jsem zvolil PB – Vyšší odbornou školu a Střední školu managementu, s.r.o.
Pedagogický sbor mi předal řadu vědomostí, které denně užívám. Ať už je to cizí jazyk nebo některý z ekonomických předmětů. Vedení školy společně s pedagogy mi nastavilo takové podmínky, abych mohl  hrát golf a zároveň se prostřednictvím individuálního plánu vzdělávat tak, jako mí spolužáci. Závěrem musím říci, že není jednoduché jít za dvěma velkými cíli současně – za úspěchem v golfu a za vzděláním, ale zvládl jsem to! Každá příležitost je pro mě výzvou.

A tohle jsou i moje další úspěchy z profesionální kariéry:

2010

Jako čerstvý profesionál jsem se umístil na 3. místě na Grand finále CZECH PGA TOUR na Kaskádách.

2011

3. místo na Grand finále CZECH PGA TOUR na Kaskádách.

2012

V průběhu roku 2012 jsem se stal dvojnásobným vítězem CZECH PGA TOUR. Poprvé na turnaji ve slovenských Tálích s výsledkem (1 rána pod par). Druhé vítězství jsem vybojoval v MČR ve hře na jamky v Ropici. Po několika druhých místech (3x – Sokolov, Karlovy Vary a Skalica) jsem zvítězil na turnaji JOSKO PRO-AM (5 ran pod par) na Konopišti. A sezónu roku 2012 jsem završil 3. místem na Grand Finále na Kaskádách.

Rok 2012 byl pro mě úspěšný nejen proto, že jsem se stal celkovým vítězem CZECH PGA TOUR 2012, ale též díky 3. místu na národním žebříčku Order of Merit PGAC.

2013

Rok 2013 se nesl ve znamení druhých míst v rámci CZECH PGA TOUR a to jak v Karlových Varech, tak i ve slovenské Skalici, kde jsem po rozstřelu s Lukášem Tintěrou vybojoval druhé místo. V závěru sezóny jsem se zúčastnil finálového turnaje Pro Golf tour v polském golf clubu Toya s výsledkem 7 ran pod par (7. místo).

2014

Pod vedením a záštitou GOLF CLUBU MSTĚTICE jsem sezónu roku 2014 zahájil na půdě SAE v Dubaji a to vítězstvím MERCEDES BENZ INTERNATIONAL PRO-AM s konečným výsledkem 12 ran pod par. Po úspěšném zahájení sezóny v Dubaji jsem se přesunul do Maroka na Pro Golf tour pod záštitou německé PGA, kde jsem se umístil na 4. a 8. místě. Po zahájení sezóny CZECH PGA TOUR jsem se stal vítězem ve hře na jamky eLED.cz Czech PGA Match Play Championship na hřišti v Mladé Boleslavi.

Následovaly dvě druhá místa na brněnských Kaskádách a ve Mstěticích. V rámci Pro Golf tour jsem se zúčastnil turnaje v Německu – Castanea Resort Open s výsledkem 12 ran pod par 2.místo. Díky umístěním na Pro Golf tour jsem si zajistil účast v další sezóně bez odehrání kvalifikační školy Pro Golf Tour. Jako jediný český zástupce jsem prošel cutem na Challenge Tour na slovenském Penati.

Jako největší úspěch této sezóny hodnotím svou  výhru na European Qualifing School v Německu s výsledkem (13 ran pod par).

Díky těmto úspěchům jsem se stal celkovým vítězem národního žebříčku Order of Merit PGAC a obdržel jsem ocenění od České golfové federace za Golfistu roku 2014 PGAC.

A moje cíle? V budoucnosti bych se rád stal plnohodnotným hráčem vyšších soutěží jako je European tour a Challenge tour.


peltramova

Jana Peltramová (Tlachnová),  DiS.

Team Leader – Komerční banka, a.s. 

Vystudovala jsem Obchodně podnikatelskou činnost v Litoměřicích, kterou jsem zakončila v roce 2003 maturitou s vyznamenáním. Tato škola mi dala pevné základy v oboru účetnictví, proto jsem pokračovala studiem PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, s.r.o.

Zvolila jsem obor Finanční poradenství, zaujaly mě především předměty jako bankovnictví a kapitálové trhy. Díky této škole jsem mohla vykonávat praxi v KB, a.s. na pobočce Kongresové centrum, kam jsem také po úspěšném absolvování školy v roce 2005, vyhrála konkurz na pozici bankovního poradce.

Po dvou letech jsem využila příležitosti přiblížit se k domovu a nastoupit na stejnou pozici v pobočce Mělník. V této pobočce působím dosud. Po krátké době jsem povýšila na pozici bankovního poradce „Team Leadera“, jehož hlavní pracovní náplní je řídit a rozvíjet bankovní poradce s cílem naplnění obchodních plánů.

Uvědomuji si, že v dnešní době je složité najít si práci, která člověka baví, naplňuje a je finančně dobře ohodnocená. Jsem ráda, že jsem mohla zúročit informace, které mi PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu,s.r.o. dala a že díky nim jsem vítanou osobou na svém místě.


provaznikMichal Provazník 

Ředitel a spolumajitel firmy Victoria AG Art

Ředitel a majitel společnosti Stavby Fereguson

Středních škol je mnoho. Nabízejí atraktivní obory a lákají na řadu benefitů. Ale já měl při výběru střední školy jasno. Neváhal jsem a zvolil studium na PB-Vyšší odborné škole a Střední škole managementu, s.r.o.

Moje vize byly od začátku jasné – vystudovat kvalitní školu a mít možnost se realizovat i ve sportu. Studium PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, s.r.o. mi dalo mnoho teoretických vědomostí a díky praxi přibyly i praktické zkušenosti.

Jak jsem zmínil, další prioritou je pro mě sport – golf a i ten jsem díky vstřícnému přístupu celého pedagogického sboru a vedení školy mohl hrát naplno.

V životě je důležité mít cíl. Možná ještě důležitější je mít správný start a pro mě startovací meta byla dobrá volba střední školy.


ridoskoPavel Ridoško

Hudebník, podnikatel

Většinu svého mládí jsem strávil hraním tenisu a předpokládalo se, že se sportu budu věnovat na profesní úrovni. Ale po mnoha letech odříkání a několika zdravotních problémech jsem se nakonec rozhodl tuto dráhu opustit.

Dnes už si nevzpomínám, kdo mi PB – Vyšší odbornou školu a Střední školu managementu, s.r.o.  doporučil, ale rozhodl jsem se pro ni. Jak se později ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí.

Nepatřil jsem mezi klasický prototyp pilného žáka, ale v průběhu studia se to značně změnilo. Zjistil jsem, že mě hodně baví jazyky. To, že jsem měl možnost studovat kromě klasických hodin angličtiny také volitelné hodiny zaměřené na konverzaci, mi v budoucnu velmi pomohlo. Také hodiny účetnictví a podnikové ekonomie s učiteli, kteří měli osobní zkušenosti z této oblasti, pro mě byly velkým přínosem.

Po ukončení studia jsem na půl roku odjel do Londýna a po návratu jsem se začal věnovat mezinárodnímu obchodu s ovocem a zeleninou. Po třech letech jsem však zjistil, že mé srdce čím dál více směřuje k hudbě a sounddesignu. Proto jsem se rozhodl vyhledat zahraniční školu zaměřenou právě na tuto oblast. Jednou z podmínek k přijetí byla zkouška FCE z anglického jazyka. A díky mé předchozí přípravě ze školy, a také v zaměstnání, jsem zkoušku zdárně složil a vydal se do Sydney.

Po návratu ze studií jsem se začal plně soustředit na skládání elektronické i scénické hudby a na nahrávání orchestrální hudby a její mix.

V současné době vydávám své skladby u předních světových vydavatelství pod uměleckým jménem Rido a pracuji také jako zvukový mistr v České televizi, kde nahrávám převážně hudbu filmovou a míchám prostorový zvuk pro filmy do kin.

Věřím, že výběr PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, s.r.o.,  je správnou volbou pro budoucí uplatnění a přeji všem současným a budoucím studentům hodně úspěchů.


solinMichael Šolín 

Head of On-line Sales

Finanční skupina Chytrý Honza

Jako absolvent PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, s.r.o. považuji rozhodnutí studovat studijní program „Finanční poradenství“ za velmi správný krok. Víc než samotný titul, byly pro mě přínosem informace z oboru financí, které svým rozsahem  byly naprosto dostačující. Náplň studia včetně praxe pro mne vytvořila silné základy pro vstup na „pole businessu“.

Rozdíl mezi ostatními školami nabízejícími podobné vzdělávací programy je zejména v praktickém zaměření.  Nerad posuzuji a hodnotím něco, čím jsem si neprošel, ale s čistým svědomím, a myslím, že i objektivně, mohu říct, že na ostatních školách (zpravidla státních) absolvent získá možná větší objem informací, ale pak se nabízí otázka, zda-li je to klíč k úspěchu. Vždy jsem zastával názor, že pokud chce být člověk úspěšný, tak se musí zaměřit hlavně na praxi a ne jen na teorii a spoustu knih, které ovšem samy o sobě jsou skvělým nástrojem, ale bez aplikování v praxi jsou jako „jízda v autě bez kol“.

Tato škola mi umožnila v relativně krátkém čase porozumět problematice financí, nastínit dění v praxi a seznámit se s zajímavými lidmi, a jak víme, perspektivní kontakty rozšiřují obzory.

PB – Vyšší odbornou školu a Střední školu managementu, s.r.o. bych určitě doporučil studentům, kteří hledají kvalitní vzdělání. Kromě již zmiňovaného se na to také dívám očima obchodníka. Poměr „cena vs. výkon“ je na vysoké úrovni. Myšleno tak, že celková výše školného je velice nízká a pro studenty přijatelná, avšak při současném důrazu na kvalitu studia.

Díky cílevědomosti, pracovitosti a studiu pracuji na současné pracovní pozici Head of On-line Sales ve Finanční skupině Chytrytryhonza.cz, s.r.o. Zde mám na starosti především dosahování obchodních cílů, s čímž souvisí mimo jiné account management a manažeři call centra. Taktéž setrvávám na pozici ve společnosti TENOMA Invest, a.s.  Udržuji vztahy s investory a vyhledávám nové zájemce o investice do půdy.

Aby to nevypadalo, že neustále pracuji: mezi mé záliby patří fitness, wellness a snažím se o celkový pozitivní rozvoj osobnosti.